play_arrow
Kerhoradio
Kerhoradion pääyhteistyökumppanina toimii alkavalla kaudella edellissesongin tapaan hämeenlinnalainen Vaeltajankauppa, joka on erikoistunut retkeilijöiden ja ulkoilijoiden vaatteisiin, kenkiin ja varusteisiin. Vaeltajankauppa näkyy ja kuuluu Kerhoradion lähetyksissä ja sosiaalisen median kanavissa kauden mittaan monella tapaa.
Kerhoradion jokaisessa lähetyksessä järjestetään Facebook-kisa, jossa jokainen voittomaalin tekijän (kummasta joukkueesta tahansa) oikein veikannut osallistuu 50 euron lahjakortin arvontaan.
Kausikisassa Kerhoradion kuuntelijoille ja someseuraajille järjestetään äänestys HPK:n karheimmasta pelaajasta, joka on vastustajille ”tylyin, kuumottavin ja veemäisin”. Pelaaja ja yksi äänestäneistä palkitaan kauden päätteeksi esimerkiksi vaellusretkille oivasti soveltuvalla risukeittimellä. Vastauksen voi jättää Kerhoradion sivuilla missä vaiheessa kautta tahansa. Voittajien – eli sekä Karheimman kerholaisen että äänestäjän – nimet julkistetaan kauden päätteeksi.
Sarjakauden aikana lähetyksissä esitellään Vaeltajankaupan edustamia merkkejä ja brändejä. Vaeltajankauppa tarjoilee erikoisalennuksia tietyn brändin tuotteista aina ottelulähetystä seuraavalla viikolla. Kaurialankatu 21:ssa sijaitsevassa kivijalkaliikkeessään myönnetään lisäksi 15 prosentin alennus kaikille HPK:n fanipukineisiin sonnustautuneille. Lippis, t-paita tai kaulaliina riittää.
Lue lisää Vaeltajankaupan kampanjasivuilta. Tutustu myös Vaeltajankaupan verkkokaupan valikoimiin.
Kerhoradion ensimmäinen lähetys kuullaan torstaina 12. syyskuuta HPK-Kärpät -ottelusta.
Written by: Kerhoradio
hpk kerhoradio pääyhteistyökumppani vaeltajankauppa
Hugo Gabrielson valitsi HPK:n: ”Halusin joukkueeseen, joka todella halusi minut”
Arkistosta: Mika Lartama oli räväkkä pelimies, joka eli villeinä vuosina täysillä – ja maksoi siitä hinnan
Katkaisupeli Tampereella – HPK jahtaa jatkoa kaudelle
HPK hakemaan sarjan tasoitusta Rinkelinmäen kiehuvassa hornankattilassa – edelleen ilman Wrightia
Kättään kuntouttava Teemu Rautiainen luottaa HPK:hon: “Meillä on kaikki mahdollisuudet haastaa Tappara”
© 2018– Kerhoradio / Mediapaulit Oy · Tietosuojaseloste