play_arrow
Kerhoradio
today11.10.2024
Kerhoradiossa palattiin Timo Lehkosen kanssa villeihin nuoruusmuistoihin. HPK:n maalilla kausilla 1989–93 loistanut Lehkonen muisteli muun muassa kevään 1991 pronssiottelua, jota JyPHT johti kotonaan vielä kahden erän jälkeen maalilla.
– Olimme kaksi erää ihan purjeessa, mutta voitimme kolmannen 4–0. Se oli ihan uskomaton voitto ja seuran ensimmäisenä liigapronssina kova suoritus! hän hehkuttaa.
Kuuntele videolta harvinainen ääninäyte arkistojen kätköistä, kun ”Joksi” Jaakkola selostaa Kerholle seuran ensimmäisen liigamitalin.

Written by: Kerhoradio
hpk kerhoradio nostalgia sm-liiga timo lehkonen
Hugo Gabrielson valitsi HPK:n: ”Halusin joukkueeseen, joka todella halusi minut”
Arkistosta: Mika Lartama oli räväkkä pelimies, joka eli villeinä vuosina täysillä – ja maksoi siitä hinnan
Katkaisupeli Tampereella – HPK jahtaa jatkoa kaudelle
HPK hakemaan sarjan tasoitusta Rinkelinmäen kiehuvassa hornankattilassa – edelleen ilman Wrightia
Kättään kuntouttava Teemu Rautiainen luottaa HPK:hon: “Meillä on kaikki mahdollisuudet haastaa Tappara”