play_arrow
Kerhoradio
today20.10.2023
HPK-Juniorijääkiekko järjesti vuosina 2012–2015 syntyneille pelaajille syyslomaleirin. Puolensataa leiriläistä olivat jäällä yhdestä kahteen kertaa leiripäivien aikana.
Seurauutisiin haastateltujen junioreiden mielestä parasta leirissä oli hyvä ruoka, mukavat ohjaajat ja se, että sai pelata. Taitovalmentaja Visa Pesosen mukaan leiri vaati tietyllä tapaa paljon myös leirin vetäjiltä.
Kerhoradion seurauutiset niputtaa säännöllisesti HPK:n naisten ja nuorten kilpajoukkueiden tuoreimmat edesottamukset ja välittää toisinaan seuran muidenkin joukkueiden kuulumisia.
Kuuntele perjantain 20. lokakuuta seurauutiset tästä.
https://www.instagram.com/p/Cyogc_gM0JC/
Written by: Kerhoradio
hpk hpk juniorit hpk naiset hpk u16 hpk u18 hpk u20 hpk-juniorijääkiekko kerhoradio kiekkoleiri
Hugo Gabrielson valitsi HPK:n: ”Halusin joukkueeseen, joka todella halusi minut”
Arkistosta: Mika Lartama oli räväkkä pelimies, joka eli villeinä vuosina täysillä – ja maksoi siitä hinnan
Katkaisupeli Tampereella – HPK jahtaa jatkoa kaudelle
HPK hakemaan sarjan tasoitusta Rinkelinmäen kiehuvassa hornankattilassa – edelleen ilman Wrightia
Kättään kuntouttava Teemu Rautiainen luottaa HPK:hon: “Meillä on kaikki mahdollisuudet haastaa Tappara”
Post comments (0)