Kerhoradio somessa
aitohuolto
Arguendo
Autiotalot-1
grilli_aikapoika
HattulanHirsi
Hämeen ammatti-instituutti
laatumuutot-1
Hameen-maalampo
juliska
rengasliike_kumiseta-1
legiongym
Majaniemen kiinteistot
myllytupa
omasp
vanhanalle
taitonelio-1
Vitabalans_logo_2021_width 500px-1
assalkv-1

Extra

Nallen jälkipelit: HPK:n kunniagalleriaan nimetyn Antti Korpimaan haastattelu Eetu Tuulolan kanssa sai yllättävän käänteen

HPK:n kotitappio KooKoolle tiesi sitä, että Kerhon pudotuspelipaikka ei vielä tiistaina varmistunut. Kapteenin virkaa ottelussa hoitanut hyökkääjä Eetu Tuulola jakoi tunnustusta vieraille ottelun jälkeen Pub Vanhan Nallen jälkipeleillä.

– KooKoo oli erittäin tehokas paikoissaan, eikä ehkä ollut meiltä paras puolustusilta. Pienen marginaalin pelejä ja kaikki kunnia KooKoolle. Pelasivat hienon pelin, emmekä me vastanneet huutoon siten kuin olisi pitänyt. Nokka kohti perjantaita ja SaiPaa nokkaan, Tuulola lausui.

Tuulolaa haastatellut Antti Korpimaa toimi näillä näkymin viimeistä kertaa jälkipelien juontajana. Tämä saattoi olla syynä siihen, että pelaajan haastattelusta ei lopulta muotoutunut aivan sellainen kuin Nallessa on yleensä totuttu näkemään – lopputuloksen laadusta kuitenkaan tinkimättä.

Korpimaa nimitettiin ennen tiistain ottelua HPK:n Hall of Fameen yhdessä Tapio Järveläisen ja Jani Hassisen kanssa.

Kommentoi

Sinun täytyy olla kirjautunut sisään kommentoidaksesi Kirjaudu sisään

Mitä mielessä?

Seuraava ottelu

Lukko – HPK

Kivikylän Areena, Rauma

To Top